Twoje zdanie się liczy – podziel się z nami swoją opinią o Terapii dla dzieci w Fundacji W KIERUNKU

Terapia dla dzieci

Adriana Tracz to młoda, pełna energii nauczycielka przedszkola, która kocha pracę z dziećmi. Jej pasją jest indywidualna terapia. Pragnie podzielić się naszą pasją
i pomagać dzieciom indywidualnie, spełniając swoje marzenia. Jeśli szukasz lepszego rozwoju dla swojej pociechy
i wsparcia, serdecznie zapraszamy Cię na bezpłatną konsultację z Adrianą Tracz. Podczas spotkania będziemy mogli omówić potrzeby Twojego dziecka i ustalić spersonalizowany plan działania oraz ewentualne propozycje terapeutyczne.

"Wierzymy, że każde dziecko zasługuje na terapeutyczny taniec w świetle beztroskiego dzieciństwa."

Adriana zna dzieci w naszej okolicy jak nikt inny i jest przez nie uwielbiana. Chcąc zapewnić najlepsze wsparcie dla Twojego dziecka Adriana oferuje swoje usługi w ramach statutowej działalności Fundacji W KIERUNKU. Jej celem jest niesienie pomocy i stworzenie lepszych warunków rozwoju dla dzieci
w naszej społeczności. Czekamy na Ciebie i Twoje dziecko
z otwartymi ramionami.

Terapia przyrodnicza

Organizacja sesji terapeutycznych, wykorzystujących kontakt
z naturą jako element terapii. Przykładowo, spacery po okolicy, obserwacje zwierząt i roślin, czy zajęcia w ogrodzie mogą pomóc dzieciom w rozwoju emocjonalnym i sensorycznym.

Cena: 50 zł za sesję

Terapia ogrodnicza

Nauka podstaw ogrodnictwa i opieki nad roślinami. Dzieci mogą brać udział w sadzeniu, podlewaniu i pielęgnacji roślin, co może mieć korzystny wpływ na ich rozwój umiejętności motorycznych, koncentrację oraz rozwijanie zainteresowań przyrodą.

Cena: 50 zł za zajęcia

Czas trwania: zajęcia ogrodnicze  60 minut.

Terapia interakcyjna z zwierzętami

Możliwość kontaktu i interakcji z przyjaznymi zwierzętami na terenie gospodarstwa, takimi jak psy, koty czy kozy i barankii. Taka terapia może pomagać dzieciom w budowaniu więzi emocjonalnych, rozwijaniu empatii oraz regulacji emocji.

Cena: 50za sesję

Zajęcia sensoryczne

Organizowanie zajęć, podczas których dzieci mają możliwość eksploracji różnych materiałów i bodźców sensorycznych, takich jak piasek, woda, glina, czy różnorodne tekstury. Terapia sensoryczna może pomagać w integracji sensorycznej, rozwijaniu percepcji i zdolności adaptacyjnych.

Cena: 50 zł za zajęcia

Czas trwania: zajęcia ruchowe trwają 60 minut.

Terapia ręki

Terapia ręki, znana również jako terapia zajęciowa ręki lub terapia małej motoryki, skupia się na rozwijaniu umiejętności manipulacyjnych, percepcji czuciowej (dotyku i propriocepcji) oraz koordynacji ruchowej kończyn górnych. Celem terapii jest poprawa sprawności rąk i zdolności do wykonywania precyzyjnych ruchów, które są niezbędne do wykonywania codziennych czynności, takich jak pisanie, jedzenie czy ubieranie się.

Terapia ręki jest wskazana dla dzieci, które wykazują różnego rodzaju trudności związane z motoryką małą, percepcją sensoryczną oraz funkcjonowaniem rąk. Oto niektóre objawy, które mogą sugerować potrzebę terapii ręki:

Terapia ręki z wykorzystaniem masy papierowej

Cele terapii ręki obejmują dostarczanie odpowiednich wrażeń dotykowych, usprawnianie motoryki dużej i małej, zrównoważenie napięcia mięśniowego, doskonalenie koordynacji ruchowej, poprawę stabilizacji centralnej, koordynacji obustronnej oraz wzrokowo-ruchowej. Terapeuci wykorzystują różnorodne ćwiczenia i aktywności, które są dostosowane do indywidualnych potrzeb i umiejętności pacjenta.

Terapia ręki może być niezwykle pomocna dla dzieci z opisanymi trudnościami, pomagając im osiągnąć większą niezależność i komfort w codziennym życiu. Ważne jest, aby terapia była prowadzona przez wykwalifikowanego terapeutę, który dopasuje odpowiednie ćwiczenia do potrzeb każdego dziecka. Jeśli zauważasz, że Twoje dziecko ma trudności w obszarze motoryki małej, warto skonsultować się z terapeutą zajęciowym, który może zaproponować odpowiedni plan terapeutyczny.

Cena: 50 zł za sesję

Terapia ruchowa

Zajęcia, w czasie których dzieci będą angażowane w ruch i aktywność fizyczną, takie jak zabawy na świeżym powietrzu, gry zespołowe czy nauka tańca. Terapeuta ruchowy będzie prowadził zajęcia, wspierając rozwój motoryczny, koordynację i budowanie pewności siebie u dzieci.

Cena: 50 zł za zajęcia

Czas trwania: zajęcia ruchowe trwają 60 minut.

Terapia artystyczna

Warsztaty plastyczne, podczas których dzieci mogą wyrażać swoje emocje i kreatywność poprzez różne formy sztuki. Malowanie, rzeźbienie, tworzenie kompozycji florystycznych lub korzystanie z innych materiałów artystycznych może wspierać rozwój emocjonalny, spostrzegawczość i zdolności manualne.

Cena: 50za sesję

Aby dowiedzieć się więcej o Fundacji, napisz  [fundacjawkierunku@gmail.com]